menu

STOPOVER V DUBAJI

Vaši dovolenou na ostrově Mauricius si můžete nakombinovat s jednou či více přenocováním v Dubaji, neboť jak letecká společnost Emirates, tak i Air Mauricius létají s mezipřistáním v Dubaji. Díky tomu, že již nyní není potřeba pro občany ČR víza do SAE, je tato kombinace o to příjemnější a snáze dostupná.

 

Při Vašem pobytu v Dubaji Vám zajistíme privátní transfery z letiště do Vašeho hotelu a v případě Vašeho zájmu také fakultativní výlety.

 

STOP OVER - HOTEL AURIS PLAZA ****

1 noc               2.790,- Kč / osoba

2 noci              4.990,- Kč / osoba

3 noci              6.990,- Kč / osoba

 

Cena je za 1 osobu a zahrnuje:


 

Nabídka fakultativních výletů v Dubaji


Prohlídka Dubaje

polodenní výlet

Během celodenní prohlídky Dubaje budete mít možnost obdivovat jak starou tradiční arabskou část města, tak i kontrastní moderní výstavbu, známou po celém světě svými unikátními budovami a projekty. Dubaj je nejnavštěvovanějším městem na Středním Východě, které doslova vyrostlo uprostřed zlaté pouště. Navštívíte typický arabský trh a tradiční dům s ukázkou původního způsobu života starousedlíků a dále budet pokračovat podél turistické oblasti Jumeirah s oblíbenou pláží Jumeirah Beach, zastávka na pláži, odkud si prohlédnete a vyfotíte jednu z dominant Dubaje, luxusní hotel Burj Al Arab. Cestou také zastavíte u u jedné z nejhezčích mešit Emirátů Jumeriah Mosque. Poté se vydáte na uměle vybudovaný Palmový ostrov a budete pokračovat po ulici Sheikh Zayed, centrem mrakodrapů s její dominantou nejvašší budovou světa Burj Khalifa. Okružní jízda bude zakončena zastávkou v největším nákupním centru světa Dubai Mall, kde můžete poobědvat, nakupovat nebo si prohlédnout obrovské akvárium. Překrásná je také zdejší zpívající a tančící fontána pod nejvyšší budovou světa Burj Khalifa.

Dubaj

 


 

Prohlídka Abu Dhabi

celodenní výlet

Tento celodenní výlet Vás zavede do hlavníh města Emirátů, Abu Dhabi, které bývá pro svou výstavbu mrakodrapů, skvělé urbanistické řešení a mnoho zeleně často nazýváno „Emirátským Los Angeles“. V Abu Dhabi navštívíte známé nábřeží Corniche, polostrov Breakwater, unikátní luxusní hotel Emirates Palace, který se stal dominantou města a osmou najvětší mešitu na světě Sheikh Zayed Mosque. Cestou z Abu Dhabi se zastavíte na ostrově Yas Island, kde se nachází dráha okruhu Formule 1 a zábavní park Ferrari World. Během Vaší cesty zpět do Dubaje budete mít možnost spatřit velbloudy v poušti.

Dubaj - výlety - Abu Dhabi

 


 

Výlet k Ománskému zálivu

celodenní výlet

Tento celodenní výlet Vás zavede od Perského zálivu přes majestátní pohoří Hajar, přes řadu údolí s palmovými háji a starobylými pevnostmi až do Emirátu Fujairah, do Ománského zálivu. Kontrastní odlišnost jednotlivých oblastí Emirátů, které budete projíždět Vám vytvoří bohatou mozaiku odlišných tváří Emirátů. Seznámíte se s ukázkou starobylých domů, jejich způsobem vaření, nástroji na farmaření, ale i dávný systém zavlažování, zvaný Al Yazrah.  Při cestě se také zastavíte v nejstarší mešitě Emirátů  zvané „the Badiya Mosque“, která je jedinečně vyzdobena ve čtyřech kupolích a hlavním masivním pilíři, pocházející z 15.století. Při cestě kolem východního pobřeží uvidíte malebný přístav Khor Fakkan, který má překrásnou kopcovitou scenérii. Na cestě zpět je možné zastavit na trhzích pro ty, kteří budou mít zájem o místní výrobky jako jsou koberce či keramika.

Dubai - výlety - Fujairah

 


 

Dhow Cruise

polodenní výlet

Plavba typickou arabskou dřevěnou plachetnící Vás jistě nadchne. Během této plavby zažijete typickou arabskou večeři a budete moci obdivovat břišní tanečnice s panoramatem zářícího Dubajského zálivu.

Dubaj - Dhow Cruise

 


 

Desert Safari s večeří v poušti

polodenní výlet

Tento výlet by si neměl nechat ujít žádný návštěvník Dubaje. V odpoledních hodinách se vydáte terénními jeepy do arabské pouště sledovat západ slunce nad písečnými dunami. Zažijete dobrodružství a adrenalin z jízdy v písečných dunách a navštívíte beduínskou vesnici uprostřed pouště, kde si budete moci vychutnat jedinečnou večeri pod širým nebem při sledování břišních tanečnic.

Dubai - výlety - desert safari

 


 

AL AIN

celodenní výlet

Tento celodenní výlet Vás zavede do zeleného města Al-Ain v oáze uprostřed pouště, jehož archeologické nálezy vypovídají o historii, která se datuje až do 5tis. př.n.l.  Město Al Ain bylo rodištěm zesnulého prezidenta Sheikha Zayeda, který si vždy přál mít ve svém městě spoustu zeleně a tak vytrvale zeleň vysazoval  a město zavlažoval. Celá oblast se pyšní mimo jiné i zeleninovými farmami a datlovými palmami, typické pro všechny pouštní oázy. Budete mít také příležitost se vykoupat v léčivých pramenec a žasnout nad překrásným výhledem z nejvyšší hory Emirátů.

Bubaj - výlety - Al Ain

 


 

Aquapark Aquventure 

celodenní výlet

Pro všechny malé i velké děti Dubaj nabízí strávení celého dne plného vodních radovánek a adrenalinového dobrodružství v největším a nejzajímavějším vodním a zábavním parku na Blízkém Východě Aquaventure aquapark, náležíci k hotelu Atlantis the Palm. Objevte vodní svět nekončící zábavy. Sjíždějte dech beroucí skluzavku Ziggurat, navštivte zátoku žraloků nebo se projeďte na divoké řece, která má více jak kilometry peřejí, vodopádů a vln. Pro malé návštěvníky je tu dětský klub Splashers, ve které jsou malé skluzavky a mělké bazénky, přizpůsobeny dětem. Aquaventure má také svoji vlastní pláž, kde můžete relaxovat u moře. Návštěvu Aquaventure je možné spojit s návštěvou ztracených komnat Lost Chambers v hotelu Atlantis The Palm.

Dubaj - aquaventure

 


 

Sharjah & Ajman

polodenní výlet


Tento výlet Vás zavede hned do dvou Emirátů, nejdříve si prohlédnete město Ajman a jeho starobylou pevnost, které byla sídlem vlády tehdejšího panovníka Sharjah a kde se nachází v současné době muzeum. Dála pak po cečtě uvidíte největší mešitu v emirátu Sharjah, mešitu krále Faisal. Emirát Sharjah oplývá magickým kouzlem díky tradičním domům, které jsou zhotoveny z mořských korálů a barevného tržiště. Vše je zachyceno v muzeu, nacházející se v nově renovované pevnosti Fort of Ajman.

Dubaj - výlety - Ajman

 


Wadi Hatta

polodenní výlet


Hatta je 200 let stará vesnice, která leží na východě Emirátů na úpatí pohoří Hajar na hranicích s Ománem.  Během tohoto výletu budete mít možnost prozkoumat jeepy s pohonem 4x4 drsnou horskou vyprahlou a nehostinnou krajinu, která skrývá své poklady v podobě Wadis. Wadi jsou koryta horských pramenů, jejichž voda zde vytvořila překrásné kaňony a horská jezírka, kde se můžete zchladit příjemně sludenou horskou vodou v parném  zdejším klimatu.

Dubaj - výlety - Hatta